گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش تبدیل رنگ سفید به هر رنگی در فتوشاپ


در این آموزش کاربردی می خواهیم به یکی از روش های تغییر رنگ در فتوشاپ بپردازیم. اگر دقت کرده باشین، امروزه یکی از دغدغه های ما در زمینه تغییر رنگ ها در فتوشاپ اینه که چجوری به شکل خیلی راحت رنگ جسم و یا شخص مورد نظر مان را تغییر دهیم. چالشی که اینجا روبروی ما قرار میگیره زمانیه که با رنگ سفید مواجه می شویم ! و اینجاست که با روش های ساده ی تغییر رنگ نمیتونیم این کار رو انجام بدیم !

اگر دوست داری این کار رو خیلی سریع انجام بدی تا آخر این آموزش با ما همراه باشید.چندی پیش نیز چنین مقاله با عنوان آموزش تبدیل هر رنگی به رنگ سفید در فتوشاپ پرداختیم که دقیقاً برعکس این آموزش است و از آن نیز در طراحی تصاویر خودر میتوانید استفاده کنید. همچنین در انتهای مقاله نیز به صورت ویدیویی نیز میتوانید این آموزش را ببینید.“در ضمن نظر فراموش نشه!

تبدیل رنگ سفید به هر رنگی در فتوشاپ ( Color change 2 )

مرحله اول:اول از همه عکس مورد نظر مان را در فتوشاپ باز می کنیم و از طریق یکی از ابزار های انتخاب ناحیه دلخواهمان را مانند تصویر زیر (شماره 1) انتخاب می کنیم.
سپس از لایه ادجاسمنت ها Gradient Map را انتخاب می کنیم. (شماره 2)
استفاده از Gradient Map در فتوشاپ
مرحله دوم:بعد از انتخاب Gradient Map لایه تنظیمات آن باز می شود که ما باید در این مرحله اول گزینه Dither و سپس رنگ مورد نظر مان را انتخاب کنیم. (شماره 1 و 2)
تغییر Dither در Gradient Map

مرحله سوم:با باز کردن ناحیه رنگ ها در Gradient Map طبق تصویر زیر رنگ مورد نظر مان را انتخاب و سپس در ناحیه طیف رنگ، با کلیک در ناحیه مشخص شده در تصویر یک زبانه رنگ جدید ایجاد می کنیم. (شماره 1)

بعد از اضافه کردن رنگ جدید برای انتخاب رنگ مورد علاقه مان با دو بار کلیک بر روی زبانه رنگ (طبق شماره 1) می توانیم رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنیم. (شماره 2 و 3)

تعریف رنگ گرادیانت

مرحله چهارم:بعد از انتخاب رنگ مورد نظر، طیف رنگی ای که ایجاد کردیم به سمت هایلایت می کشیم و سپس Color Midpoint (شماره 2) طیف رنگی را به سمت هایلایت مانند تصویر می کشیم.

توجه: این کار سبب می شود تا وضوح و نرمی رنگ در سوژه بهتر به نظر بر سد.

تغییر رنگ اولیه

تبریک شما الان توانستید رنگ سفید مورد نظر را در سوژه در کمتر از چند دقیقه تغییر دهید.

تغییر رنگ سفید به سبز

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.