گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

دانلود اسکریپت فیت کردن تصویر با سند برای فتوشاپ


گاهی اوقات برای ما اتفاق می افتد که باید تصاویرمان در سایز استاندارد قرار بگیرد، اما به دلیل این که نسبت ابعاد تصویر با سایز سند متناسب نیست تصویر در سند فیت نمی شود.توی این آموزش تنها با یک کلیک تصویر را با سند فیت خواهیم کرد، در این آموزش ما از یک Script که توسط متخصصان این حرفه نوشته است، سایز تصویر را با اندازه سند تنظیم می کنیم.

دقت داشته باشید این Script تنها سایز تصویر را تغییر می دهد و ممکن است در برخی موارد بعضی از جزئیات تصویر از بین برد، برای مقابله با این مشکل تیم پروپیکسل در آموزش های بعدی راه حل های مناسبی را به شما عزیزان آموزش خواهد داد

مرحله اول

ما در فایل Zip این آموزش یک script مربوط به فتوشاپ برای شما عزیزان قرار داده ایم.

قبل از ورود به نرم افزار فتوشاپ باید این script را کپی کنید. (طبق شماره1) و در آدرس زیر پیست نمایید. (طبق شماره2)

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop 2020\Presets\Scripts درایو محل نصب ویندوز

تذکر : این script بر روی تمامی ورژن های فتوشاپ قابل استفاده می باشد

کپی کردن فایلجاگذاری فایل در ویندوز

مرحله دوم

پس از وارد کردن تصویر در نرم افزار فتوشاپ، برای فیت کردن تصویر با سند، از منوی File زیر مجموعه  Scripts را باز کرده و script  که وارد کرده بودیم را انتخاب می کنیم. (با نام Layer_Fit_doc ) (طبق شماره های 1 تا 3)

استفاده از اسکریپت در فوتوشاپ

به همین راحتی تصویر با سند فیت شد. الان دیگه خودتان می توانید با جا به جا کردن تصویر، به بهترین روش آن را به نمایش بگزارید.

نتیجه کار

نتیجه گیری

در بسیاری از پروژه ها زمان نقش حیاتی و مؤثری دارد و از دست دادن آن برای انجام عملیات های ساده و پیش پا افتاده باعث ازدحام پروژه های بعدی می شود. و حتی باعث خستگی بی دلیل ما، در حین انجام کار می شود.

برخی از متخصصان در این زمینه با نوشتن اسکریپت ها و پلاگین ها باعث سرعت بخشیدن به فعالیت های ساده شده اند.