گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ


خُب تا به حال به این فکر کرده اید که چجوری نمایش خیره کننده ای از نور و روشنایی را به عکس های خودمان در فتوشاپ اضافه کنیم؟ تا علاوه بر حس خوب، نور و روشنایی را با تصویر خود به نمایش بگذاریم.خُب این کار سخت نیست و مجموعه پروپیکسل، یک آموزش رایگان دیگه از یک محتوای خوب و عالی را برای شما فراهم کرده است. ما را دنبال کنید و نظرات خودتون را با ما در میان بگذارید!

آموزش ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ Lens flare

مرحله اول:در ابتدای کار ما باید در قسمت Window گزینه Info رو (شماره 1) فعال کنیم تا در بخش منو برای ما به نمایش بگذارد. (شماره 1) ما می خواهیم در Info مکانی را که باید نور متمرکز شود را (شماره 2) پیدا کنیم.
ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

سپس نشان گر موس فتوشاپ را به جایی که می خواهیم نور تنظیم شود می بریم و مشخصات (شماره 1) را روی یک کاغذ یادداشت می کنیم. حتماً! حتماً! مطابق آموزش انجام بده تا گیر نکنی.
ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

مرحله دوم:از پایین صفحه لایه جدید را ایجاد (شماره 1) می کنیم بعد رنگ Foreground فتوشاپ را مشکی (شماره 2) می کنیم بعد از این کار با کلید های ترکیبی Alt + backspace رنگ لایه جدید را مشکی می کنیم. اگر گیج شدی حق داری دوباره این متن رو بخون تا کامل متوجه بشی.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

مرحله سوم:ما در این مرحله بر روی  لایه ای که جدید ایجاد کردیم راست کلیک می کنیم بعد بر روی گزینه convert to Smart object کلیک می کنیم تا لایه به Smart object (شماره 1) تبدیل شود.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

مرحله چهارم:به منوی فتوشاپ می رویم و بر روی گزینه filter کلیک می کنیم سپس گزینه Render و بعد گزینه Lens flare را انتخاب می کنیم.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

مرحله پنجم:وقتی پنجره Lens flare باز شد گزینه دلخواه مون را انتخاب کرده و سپس بر روی + وسط نور با نگه داشتن Alt کلیک می کنیم. اگر یادتون باشه در اول این آموزش مشخصات نور صفحه را در یک کاغذ نوشتیم و الان در این صفحه جدید مشخصات نور مان را وارد می کنیم و سپس کلید Ok را می زنیم تا تنظیمات ذخیره شود.

بعد از آن با حرکت دادن شدت نور Lens flare مون را انتخاب و سپس کلید Ok را می زنیم تا بر روی لایه جدیدی که قبلا ایجاد کرده بودیم ذخیره شد.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

مرحله ششم:ما برای اینکه نور ایجاد کرده طبیعی جلوه شود و یک صحنه زیبا و رویایی را ایجاد کند باید به Hue and saturation (شماره 1) رفته و تنظیمات را اعمال کنیم.
طبق تصویر زیر به پنجره Hue and saturation رفته و بر روی گزینه Clip to clip layer کلیک (شماره 2) می کنیم. بعد از این که این کار را انجام دادیم به تنظیمات پنجره Hue and saturation رفته و Hue و Saturation را افزایش و یا کاهش می دهیم تا به مورد دلخواه مان (شماره 4 و 5) برسیم.

راسی این رو یادم رفت که به شما بگم بعد از انجام دادن Clip to clip layer گزینه Colorize رو باید روشن یا تیک (شماره 3) بزنیم.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

توجه: شما برای تغییر شدت نور Lens flare می توانید بر روی لایه مانند تصویر زیر کلیک کنید و Brightness را تا عدد مورد دلخواه مان تنظیم (شماره 1 و 2) می کنیم.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

تبریک میگم! الان شما تونستید یک نور زیبا را در تصویر خلق کنید که زیبایی تصاویرتان را دو چندان کند.

ایجاد پرتو نور ذره بینی در فتوشاپ lens flare

در تکمیل این آموزش میتوانید مقاله آموزش ایجاد افکت غروب در تصاویر با فتوشاپ را نیز مشاهده کنید که میتواند در خلق تصاویر بسیار زیبا و رمانتیک با فتوشاپ به شما کمک بسیار زیادی کند و خروجی پروژه شما را جذاب تر کند.

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *