گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ


گاهی وقت ها بخصوص زمان هایی که ما میخواهیم یک تصویرسازی یا فتومونتاژ انجام دهیم قطعا به این نیاز پیدا خواهیم کرد که نتیجه کار ما در شب اتفاق بیفتد.در این مواقع ما مجبوریم تصاویری که باهم ترکیب میکنیم را در شب تهیه کنیم و ازشون عکس برداری کنیم و در نتیجه باهم ترکیب کنیم. ولی یک راه دومی هم وجود داره دوستان که میتونید خیلی ساده و تنها با چند کلیک نتیجه کارتون رو کلا به شب تبدیل کنید و حال و هوای شب رو براش شبیه سازی کنید .
توی این بخش از آموزش فتوشاپ قراره که با چند کلیک ساده این اتفاق زیبا رو برای خودمون شبیه سازی کنیم ! تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش نحوه تغییر روز رو به شب در فتوشاپ (Moon Light)

مرحله اول:پس از وارد کردن تصویر مورد نظر در نرم افزار فتوشاپ بر روی آیکن Adjustments ها کلیک کرده (طبق شماره1) تا لیست باز شود، خب از لیست باز شده گزینه Color Lookup را انتخاب می کنیم (طبق شماره2).

Color Lookup در فتوشاپ

پس از باز شدن پنجره تنظیمات Color Lookup باید تیک گزینه 3DLUT File را فعال کنیم (طبق شماره 3) و لیست کشویی مقابل آن را گشوده و در آن پریست MoonLight.3DL را انتخاب می کنیم (طبق شماره4).

الان محیط تصویر ما از روز به شب تبدیل می شود، اما هنوز کار تمام نیست.

آموزش کار با بخش MoonLight.3DL در فتوشاپ

مرحله دوم:الان باید قسمت های تیره تصویر را کمی تیره تر کنیم، برای این کار ابتدا از لایه Adjustments با کلید های Ctrl + J یک کپی از لایه خود می گیریم (طبق شماره 1).

تیره کردن تصویر در فتوشاپ

سپس بر روی قسمت خالی لایه Color Lookup که کپی کرده بودیم، راست کلیک کرده (طبق شماره2) تا تنظیمات لایه باز شود. در لیست باز شده، Blending Options را انتخاب کرده (طبق شماره3)، تا پنجره مربوط به آن فراخوانی شود.

منو Blending Option فتوشاپ

مرحله سوم:در مرحله قبل پنجره Blending Options گشودیم، در این مرحله دستگیره های سفید Underlying Layer را با نگه داشتن کلید Alt از هم جدا می کنیم، یکی را تا انتها کشیده و دیگری را نسبت به تصویرمان تنظیم می کنیم (طبق شماره1).

در پایان کار هم با زدن گزینه Ok (طبق شماره2) عملیات را ذخیره و پنجره را می بندیم.

تنظیمات منو Layer Style فتوشاپ

پس از بسته شدن پنجره، باید Opacity لایه Color Lookup را که کپی کرده بودیم، نسبت به نور های تصویر تنظیم کنیم (طبق شماره 3) تا نتیجه مطلوب تری داشته باشیم.

کاهش میزان Opacity لایه در فتوشاپ

مرحله چهارم:در مرحله آخر مشاهده می کنید که غلظت رنگ در تصویر برای شب زیاد است، زیرا در شب به علت کم بود نور کافی، چشم و دوربین رنگ ها را با غلظت کم تری پردازش می کند.

برای انجام این کار بر روی آیکن Adjustments کلیک کنید (طبق شماره1)، در لیست باز شده گزینه Hue/Saturation را انتخاب کنید (طبق شماره2).

منو Hue/Saturation

پس از باز شدن پنجره Hue/Saturation باید دستگیره قسمت Saturation را کمی به سمت چپ بکشید (طبق شماره3)، تا غلظت رنگ در تصویر کمتر شود.

تنظیم رنگ ها در Hue/Saturation

کار ما تمام است، دیگر نیازی نیست حتما در شب عکس برداری کنید.

با این تکنیک می توانید هر تصویر که در روز است را به شب تبدیل کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.