گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش افزایش وضوح و شارپنس عکس در فتوشاپ


سلام به همه هنر جویان پروپیکسلی، حتما تا حالا برای شما پیش آمده که پروژه تون به دلایل مختلفی بافت زیبای خود از دست داده و چون وضوح کمی داره بسیاری از جزئیات آن تخریب شده است.همچنین بیشتر مواقع در روتوش چهره بافت صورت و پوست مدل در هنگام عکاسی تخریب شده است که باعث کاهش جذابیت و زیبایی کار شما  می شود.توی این آموزش به راحتی و با آسان ترین روش به شما یاد می دهیم که وضوح تصویر را در نرم افزار فوتوشاپ افزایش دهید، که خیلی کاربردی و به درد بخوره! از دستش نده!

آموزش رایگان افزایش وضوحیت و شارپنس تصویر (Sharpen Image)

مرحله اول:برای شروع از لایه تصویرمان با کلید  های میانبر Ctri + J یک لایه کپی می کنیم، و سپس بر روی لایه ای که کپی کردیم راست کلیک کرده تا تنظیمات لایه باز شود. در لیست باز شده گزینه Convert To Smart Object را (شماره 1) انتخاب می کنیم تا لایه ما به یک لایه هوشمند تبدیل شود.
تبدیل عکس به آبجکت با Convert To Smart Object

مرحله دوم:از منو Filter گزینه Other را (شماره 1 و 2) انتخاب می کنیم، و در زیر مجموعه آن، فیلتر High Pass را بر روی پروژه (شماره 3) اعمال می کنیم. Filter > Other > High Pass
آموزش رایگان افزایش وضوحیت تصویر

مرحله سوم:پس از اعمال فیلتر High Pass بر روی پروژه، بدون ایجاد هیچ گونه تغییراتی در تنظیمات فیلتر، بر روی گزینه OK (شماره 1) کلیک می کنیم تا پنجره فیلتر بسته شود.توجه داشته باشید که برای هماهنگ کردن فیلتر گذاشته شده با تصویر مان، با دو بار کلیک بر روی لایه فیلتر High Pass آن را به حالت انتخاب در می آوریم که می توانیم میزان شارپنس تصویر را تغییر بدهیم.
آموزش رایگان افزایش وضوحیت تصویر
مرحله چهارم:برای بهتر شدن وضوح تصویر از قسمت Blending modes در کشوی باز شده (شماره 1) بر روی گزینه Linear Light (شماره 2) کلیک کرده تا تصویر ما مانند مرحله بعدی واضح بشود.

آموزش رایگان افزایش وضوحیت تصویر

حالا می توانید نتیجه فوق العاده که به دست آمده را مشاهده کنید، که فقط با چند عملیات ساده توانستیم بافت یک تصویر را بازسازی کنیم و میزان وضوحیت آن را افزایش دهیم.

آموزش رایگان افزایش وضوحیت تصویر

امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *