گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش برنزه و تیره کردن پوست با فتوشاپ


برنزه کردن پوست یکی از تکنیک های بسیار جذاب در فتوشاپ است که با این افکت می توانید پوست خود و دیگران را به راحتی و تنها با چند کلیک به رنگ برنزه و تیره در بیاورید، روتوش پوست یکی از کار های زیبا و خواستنی هست که هر شخصی قادر به انجام آن نیست ولی ما در این آموزش می خواهیم بهت یاد بدیم که چجور پوست شخص مورد نظر را تیره و برنزه کنی. توجه داشته باشید که در این عکس قرار است که تنها رنگ پوست را از روشن به تیره و برنزه تغییر دهیم و اگر به دنبال این هستید که تمام تصویر را از روز به شب تغییر دهید می توانید از مقاله آموزش تبدیل روز به شب در فتوشاپ استفاده کنید .

آموزش برنزه کردن پوست در فتوشاپ (Skin Tanning)

مرحله اول:با استفاده از ابراز Quick Selection Tool که در نوار ابزار فتوشاپ (شماره 1) قرار دارد پوست شخص مورد نظر را کامل در حالت Select یا انتخاب (شماره 1) قرار می دهیم.از منوی Adjustments (شماره 2) بر روی گزینه Selective Color (شماره 3) کلیک کرده تا پنجره Properties آن فعال شود. در این پنجره تیک گزینه Absolute را (شماره 4) روشن می کنیم و سپس به کانال رنگی قرمز می رویم با کلیک بر روی کشوی colors رنگ قرمز را (شماره 5) انتخاب می کنیم.
انتخاب گزینه selective color در فتوشاپ

مرحله دوم:پارامتر Black را در کانال رنگی قرمز تا انتها افزایش (شماره 1) می دهیم.بر روی کانال رنگی زرد که (شماره 2) قرار گرفتیم، مانند مرحله قبل پارامتر Black را در کانال رنگی زرد تا آخر می کشیم تا به مثبت صد درصد (شماره 3) برسد.
تنظیمات رنگ های زرد و قرمز تصویر جهت برنزه کردن پوست با فتوشاپ

مرحله سوم:از قسمت Blending modes (شماره 1)، گزینه Luminosity را انتخاب (شماره 2) تا بر روی پروژه اعمال شود.

توجه داشته باشید برای رسیدن به نتیجه مطلوب تر در عکس شخص پارامتر Black را در هر دو کانال رنگی قرمز و زرد کاهش یا افزایش می دهیم تا به رنگ مورد دلخواه مان برسیم.

تنظیمات لایه عکس را بر روی Luminosity قرار میدهیم
دوستان خسته نباشید، در این قسمت از آموزش ها مشاهده کردید که فقط در چند مرحله ساده  ما رنگ پوست مدل خود را برنزه کردیم. به همین راحتی!

تصویر نهایی برنزه شدن پوست خانم با فتوشاپ

در تکمیل این مقاله و زیباسازی صورت با فتوشاپ می توانید از مقاله های زیر نیز استفاده کنید تا طرح خروجی شما بسیار زیباتر شود:

آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ چشم به صورت حرفه ای با فتوشاپ


امیدوارم که این آموزش هم مثل بقیه آموزش ها برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشه.

اشتراک گذاری مطالب این سایت با دوستان خود، حمایتی ستودنی از طرف شما برای ما است.