گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش تبدیل رنگ مشکی به هر رنگی با فتوشاپ


سلام به همه دوستان پروپیکسلی، مشکی رنگ زیبا و کار آمدی است اما در بعضی موارد جذابیت کار را از آن می گیرد، و بهتر است، رنگ دیگری جایگزین مشکی شود.

ما در این آموزش به کمک Adjustment Layers رنگ سوژه مورد نظر را از مشکی به رنگ سفید تبدیل می کنیم، و بعد شما می توانید با مراجعه به آموزش تبدیل رنگ سفید به هر رنگی در فتوشاپ ، رنگ سوژه را به هر رنگ دلخواهی تغییر دهید.

مرحله اول: در ابتدا باید سوژه مورد نظر خود را در حالت انتخاب قرار دهیم، برای انجام این کار ما از ابزار  Quick Selection Tool استفاده می کنیم (طبق شماره1)، و با کشیدن بر روی قسمت مور نظر با دقت آن را به حالت انتخاب در می آوریم (طبق شماره2) .

نکته: انتخاب سوژه به طور کامل و دقیق یکی از واجبات این کار است، زیرا اگر سوژه دقیق انتخاب نشود، تضاد رنگی به وجود خواهد آمد.

به حالت انتخاب در آوردن سوژه

مرحله دوم: حال برای اینکه تغییرات فقط بر روی قسمت مورد نظر اعمال شود، از Mask استفاده می کنیم.

چون که ما می خواهیم از دو Adjustment Layer استفاده کنیم، ابتدا یک گروه می سازیم. (طبق شماره1) و سپس با کلیک بر روی  آیکن Mask قسمت انتخاب شده را به عنوان ماسکی برای گروه تعیین می کنیم. (طبق شماره2) تا هر اتفاقی در این گروه رخ داد فقط بر روی لباس سوژه اعمال شود.

ساخت گروه و ایجاد ماسک برای آن

مرحله سوم: قسمت اصلی در این مرحله است، که ما با  selective color رنگ مشکی را به سفید تبدیل می کنیم.

پس منوی Adjustment Layers کشوده و selective color را انتخاب می کنیم (طبق شماره1) .

ایجاد selective color در فتوشاپ

بعد از اینکه selective color را ایجاد کردیم، از قسمت colors رنگ قرمز را انتخاب کرده و متغییر Black را تا انتها کاهش می دهیم تا به عدد 100- برسد (طبق شماره 2 و3).

کاهش پارامتر Black در selective color

همین عملیات را برای دیگر رنگ ها به جز مشکی انجام می دهیم (طبق شماره 4) .

کاهش پارامتر Black در selective color دیگر رنگ ها

نوبت به رنگ مشکی رسید، تفاوتی که بین مشکی و دیگر رنگ ها هست؛ در این می باشد که متغییر Black را تا جای کاهش می دهیم که به بهترین نتیجه برسیم (طبق شماره 5 و 6) .

کاهش پارامتر Black در selective color رنگ مشکی

مرحله چهارم: در این مرحله باید کمی تیرگی ها و روشنی های لباس نسبت به تغییر رنگ اصلاح شود، پس از ادجاسمنت Levels استفاده می کنیم.

پس از ایجاد Levels از منوی Adjustment ها، در قسمت تنظیمات آن با کم و زیاد کردن سایه ها و نور ها، می توانیم به تغییر رنگ طبیعی تری برسیم (طبق شماره 1 و2)

ایجاد تغییرات در Levels

مرحله پنجم : اگر مایل به تغییر رنگ لباس به دیگر رنگ ها هستید آموزش تبدیل رنگ سفید به هر رنگی در فتوشاپ را مشاهده کنید