گرافیک، هنر و خلافیت را، ساده، کامل و اصولی یاد بگیرید!

آموزش تبدیل هر رنگی به رنگ سفید در فتوشاپ


شاید تا به حال برای فتوشاپ کار ها زیاد پیش آمده که می خوان رنگ های زرد، قرمز، مشکی و غیره را به رنگ سفید تبدیل کنن ولی نمیدونن چجوری با چند حرکت ساده رنگ ها را تغییر بدن. در مقاله قبلی در مورد آموزش تبدیل رنگ سفید به هر رنگی در فتوشاپ  صحبت کردیم و در این آموزش کاربردی و خوب می خواهیم با یک روش آسان برای تغییر هر رنگی به رنگ سفید آموزش بدهیم. پس با ما همراه باش!

نحوه تغییر رنگ ها به سفید در فتوشاپ (Color Change)

مرحله اول:در مرحله اول از قسمت ادجاسمنت بر روی Channel Mixer (شماره 1) کلیک می کنیم تا پنجره این افزونه برای ما باز شود.
نحوه انتخاب Cahnnel Mixer در فتوشاپ

مرحله دوم:برای قرار دادن لایه Channel Mixer ساخته شده در گروه، با استفاده از کلید های میانبر Crtl + G مانند (شماره 1) لایه ساخته شده را در گروه قرار می دهیم.سپس با ابزار های انتخاب قسمتی از عکس را که می خواهیم به رنگ سفید تغییر بدیم را  انتخاب می کنیم. (شماره 3)
کار با ابزار Quick Selection Tools

مرحله سوم:این مرحله یکم سخته با ما پیش برو که گیر نکنی!!! خُب حالا لایه گروه را انتخاب و آن را مانند تصویر زیر در حالت ماسک طبق شماره 1 قرار می دهیم. سپس با کلیک بر روی لایه Channel Mixer (شماره 2) پنجره تنظیمات این لایه را باز می کنیم و مانند تصویر زیر بر روی گزینه Monochrome کلیک کرده (شماره 3) و Constant را (شماره 4) تغییر می دهیم تا به نتیجه دلخواه مان برسیم.

کار با Monochrome در فتوشاپ
مرحله پنجم:از طریق ادجاسمنت ها بر روی گزینه Levels (شماره 1) کلیک کرده تا پنجره آن باز شود. سپس مطابق تصویر با تغییر دادن نقاط سیاه (شماره 2) و سفید (شماره 3) تصویر، مناطق رنگ سیاه و سفید در تصویر مان را تقویت کنیم تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

انتخاب ابزار Levels در فتوشاپ

تبریک شما توانسته اید در کمتر از چند دقیقه رنگ مورد نظرتان را به رنگ سفید تبدیل کنید.

خروجی تصویر و تغییر رنگ مشکی به سفید در فتوشاپ